Piețele au fost deschise în Yiwu

După deschiderea piețelor majore din yiwu, din ce în ce mai multe celebrități web difuzate în direct pe piață, unii proprietari de magazine, asistenți de magazine direct în luptă, comercianții devin ancore, celebrități web difuzate în direct „apuca” de afaceri, devin un val fierbinte în piața yiwu.

Pentru a promova integrarea online și offline, orașul nostru a organizat activități precum „comerțul electronic în piață”, „bunuri drepte online”, „celebritate web difuzată în direct primăvară caldă”, „expoziție online” etc., organizate comerțul electronic al orașului pe piață și a efectuat o selecție precisă de produse, comenzi și vânzări online. Operatorii de piață au instalat un magazin pe platforma de comerț electronic pentru a extinde piața online.

Orașul nostru atrage platforma de difuzare în direct, agențiile de servicii pentru celebrități web și celebre celebrități web către yiwu, pentru a efectua difuzare în direct cu acțiune de mărfuri, către platforma de difuzare în direct cunoscută, amploarea agențiilor de servicii pentru celebrități web, cu propriul flux de " celebritate web ", în taxe, achiziționarea de talente, școala copiilor pentru a sprijini. Grupul Mall va fi de 25.000 de metri pătrați din „centru”, în parcul industrial live al celebrităților web. Sub îndrumarea politicii, operatorii de piață schimbă în mod activ modul de operare, "celebritatea web" cu mărfuri, vânzările live difuzate din ce în ce mai prospere.

"În perioada specială a epidemiei, este deosebit de important să ghidați operatorii să deschidă noi canale, cum ar fi difuzarea online în direct, să accelereze revenirea cumpărătorilor și să sporească încrederea pieței." Responsabilul grupului mall a declarat că focarul i-a forțat pe proprietarii de afaceri să accelereze transformarea, "eșecuri în exportul comerțului exterior, mulți comercianți au crescut expansiunea pieței interne. Unii dintre ei obișnuiau să facă doar comerț cu ridicata, dar acum încep să acorde atenție acestui nou mod de transmisie live online. "


Ora postării: 02.07.2020